V nedeľu 1. septembra 2020 sa uskutoční 6.ročník Podtatranského polmaratónu a Primátorskej desiatky. Podujatie je zároveň finále série Tatry v pohybe Prestige Tour 2020. Séria spája podtatranské obce s turistickými destináciami a vytvára sériu rozmanitých bežeckých disciplín od krátkeho behu na 4 kilometre, cez beh do vrchu až po vytrvalostné cestné behy. Bežci môžu získať jedinečnú sadu účastníckych medailí a najlepší súťažia o tituly Bežecký kráľ a kráľovná Tatier. Práve medailová séria tento rok prešla veľkými zmenami a môžete získať jedinečné medaile zložené z dvoch kovov so symbolmi jednotlivých podujatí.

Podtatranský polmaratón sa uskutoční opäť 1. septembra, ktorý tento rok pripadne na utorok. O 11:00 vyštartujú bežci z centra Popradu na trasu Podtatranského polmaratónu a na Primátorskú desiatku. Pretekať sa bude opäť cez obec Spišskú Teplicu s obrátkou vo Svite. Zároveň sa zo Svitu vydajú na 10km trať do Popradu priaznivci Nordic walkingu. 5 minút po štarte vybehnú mladší pretekári na mini-polmaratónsku trať v dĺžke 2,1 kilometra. 30 minút pred hlavným štartom budú na námestí sv. Egídia v Poprade súťažiť aj budúci prváčikovia. Na podujatie je už v marci prihlásených viac ako 100 pretekárov a využiť zvýhodnené štartovné môžu záujemcovia do 15. apríla. Počet prihlásených pretekárov je limitovaný. Dlhodobo je najväčší záujem o desať kilometrovú trať, ktorú zatiaľ najrýchlejšie odbehol domáci pretekár Jozef Dubašák v roku 2016 v čase 34:22 min. Najrýchlejší čas 1:13:33 hod. na 21 km trati dosiahol Tibor Sahajda na prvom ročníku.

Pre rodiny mesto Poprad opäť pripraví rodinný športový súboj MAMA, TATO, ŠPORTUJTE S NAMI a o sprievodnom programe organizátori rokujú aj s mestom Svit a obcou Spišská Teplica.

Podtatranský polmaratón je súčasťou podujatí Tatry v pohybe, ktoré organizujú počas celého roka tatranské a podtatranské športové kluby v spolupráci so Združením cestovného ruchu Vysoké Tatry a Oblastnou organizáciou cestovného ruchu Vysoké Tatry.

Share This