Milí športoví priatelia,

1.9.2019 sa uskutoční podujatie Podtatranský polmaratón a Primátorská desiatka. Prosím, prečítajte si dôležité informácie pre všetkých pretekárov a vo vlastnom záujme sledujte webstránku www.polmaraton.tatryvpohybe.sk a Facebook www.facebook.com/podtatranskypolmaraton.

Preberanie štartových čísel a registrácia

Nezabudnite si vytlačiť a priniesť so sebou podpísaný Súhlas dotknutej osoby, ktorý ste obdržali emailom. Ak Vám súhlas neprišiel, skontrolujte si prosím priečinky nevyžiadanej pošty/spamu/.

Vyzdvihnutie štartových čísiel, ktorí boli registrovaní online na preteky bude možná len na základe uvedeného dokumentu v sobotu 31.8.2019 od 13:00 do 15:00 v predajni NORWAY SHOP, nám. sv. Egídia 27 (zobraziť na mape) a v nedeľu 1.9. od 8:00 do 10:00 v Kine Tatran (nám. sv. Egídia, vstup zo zadnej strany – zobraziť na mape

Registrácia nových pretekárov bude možná len v deň pretekov od 8:00 do 9:30 v kine Tatran (pozor, len do naplnenia kapacity)

Prosíme o dodržanie termínu registrácie a predloženie podpísaného Súhlasu dotknutej osoby (pre deti súhlas podpisuje rodič alebo zákonný zástupca). POZOR, štart behu budúcich prvákov (300m) je o 10:30, preto si nenechávajte vyzdvihnutie štartovných čísiel pre svoje ratolesti na poslednú chvíľu!

Štartové číslo obsahuje aj RFID čip, ktorý v žiadnom prípade nedeformujte ani neodlepujte. Pretekári musia mať číslo umiestnené v hornej časti tela vpredu. Pretekári, ktorí nedodržia toto pravidlo môžu byť diskvalifikovaní.

Šatne sa nachádzajú v priestoroch Kina Tatran – so samostatným vstupom zo zadnej strany budovy Reduty, na II. poschodí, k dispozícii budú v deň pretekov v čase 8:30 – 14:30. Toalety sa nachádzajú na prízemí priestoroch hlavnej budovy kina Tatran a pretekári môžu využiť aj verejné toalety na nám. sv. Egídia v bezprostrednej blízkosti štartu a cieľa.

Pohyb po trati a priebeh pretekov

V prípade preukázateľného nedodržania predpísanej trate, nerešpektovania príkazov polície, zdravotnej služby alebo usporiadateľa alebo narušenia bezpečnosti účastníkov alebo divákov je oprávnený zakázať účastníkovi pokračovanie v pretekoch a diskvalifikovať ho.

Prosím, pozrite si plán podujatia a mapy tratí: http://polmaraton.tatryvpohybe.sk/mapy/. Pred prvým bežcom a za posledným pretekárom pôjde cyklista.

Žiadame Vás, aby ste z bezpečnostných dôvodov nepoužívali slúchadlá do uší.

Parkovanie je možné v okolí na priľahlých uliciach a parkoviskách. Parkovanie je v tento deň bezplatné a prípadné priestupky bude štandardne riešiť polícia. Prosíme o rešpektovanie pokynov organizátorov a polície.

Sprevádzanie účastníkov pretekov inými osobami po trati podujatia na bicykloch, so zvieratami alebo na iných prepravných prostriedkoch je zakázané a môže mať za následok diskvalifikáciu. Na bicykloch sa môžu po trati pohybovať iba usporiadatelia. Pohyb cyklistov po cyklochodníku bude počas podujatia obmedzený.

Účastnícku medailu získate po prechode cieľom. Každý pretekár obdrží v cieli okrem občerstvenia (voda,iontový nápoj, ovocie) aj  jednu plechovku nápoja Red Bull (dospelí).

Vyhodnotenie je plánované o 14:00 a uskutoční sa na hlavnom pódiu na nám. sv. Egídia v blízkosti štartu/cieľa. Bezprostredne po ňom nasleduje účastnícka tombola (podľa štartových čísiel), čakajú Vás zaujímavé ceny od partnerov podujatia.

Účastníci pretekov v nordic walkingu, ktorí štartuje o 11:00 na štadióne vo Svite, budú mať po preukázaní sa štartovným číslom možnosť využiť prepravu z Popradu do Svitu. Autobus bude pristavený o 9:45 na ul. Dominika Tatarku (pri Okresnom súde, neďaleko od kina Tatran).  Odjazd do Svitu je o 10:00. 

 

Tešíme sa na Vašu účasť.

organizačný tím

Share This