Táto skvelá športovkyňa nedávno vytvorila nový slovenský rekord v dlhom triatlone. Slovenská reprezentantka v triatlone Alena “Aya” Stevens obsadila 5. miesto na Majstrovstvách Európy na dlhých tratiach v poľskom meste Poznaň. Dosiahla čas 9:30:09 h, čo je najlepší ženský slovenský výkon v histórii. Trať dlhého triatlonu je dlhá spolu 226km, z toho 3,8km je plavecký úsek, 180km absolvujú pretekári na bicykli a do cieľa ešte odbehnú celý maratón dlhý 42,2km.

Momentálnym cieľom je kvalifikácia na Majstrovstvá Sveta v Ironmane.

MS v Ironmane sa uskutoční v lokalite Kona na Hawaii v 2017 a Alena by štartovala v kategórii elite ženy, kde sa kvalifikuje iba 35 najúspešnejších triatlonistiek sveta. Medzi mužmi sa na majstrovského Ironmana môže prepracovať 50 pretekárov. Tieto preteky sa konajú vždy v októbri a kvalifikačný kľúč je tvorený bodovaním výsledkov v kvalifikačných pretekoch. Tie budú od 3. septembra 2016 až do 2. septembra 2017. Alena sa musí úspešne umiestniť na 3 Ironmanoch a aspoň na jednom polovičnom Ironmanovi (70.3). Súťažiť môže na viacerých podujatiach, no do výsledku sa počítajú iba 4 najlepšie výsledky. Alena už v minulosti pretekala na MS v Hawaji dvakrát, no zatiaľ iba v kategórii hobby.

Aya o kvalifikáciu zabojuje už v októbri v Mexiku. V prísnom tréningovom procese si našla priestor aj na Primátorskú desiatku. Jej napínavý športový život môžete sledovať na webe alenastevens.com na jej Facebook stránke, Twitteri aj na Instagrame @AyaStevens.

 

Share This