1. septembra 2016 sa na úpätí našich veľhôr uskutoční 2.ročník Podtatranského polmaratónu. Týmto podujatím zároveň vyvrcholí bodovaná séria pretekov Tatry v pohybe Prestige tour 2016 Tá rozhodne o tom, kto sa stane novým bežeckým kráľom a bežeckou kráľovnou Tatier.

O 11:00 vyštartujú z centra Popradu stovky bežcov na trasu Podtatranského polmaratónu s obrátkou vo Svite a na Primátorskú desiatku, ktorá tento rok povedie cez Spišskú Teplicu.

Zároveň sa zo Svitu vydajú na 10km trať do Popradu priaznivci Nordic walkingu. Tohoročnou novinkou je okrem zmeny trate cez Spišskú Teplicu aj minipolmaratón v dĺžke 2,1km pre deti do 15 rokov a špeciálna 300m trasa pre budúcich prváčikov.

Do súťaženia sa opäť zapoja známi športovci. Primátorskú desiatku si v rámci tréningu odbehne aj Alena Stevens, držiteľka slovenského rekordu v dlhom triatlone (3,8km plávanie, 180km bicykel a 42,2km beh za 9h30m9s). Na desiatke a polmaratóne sa predstavi aj popradský hokejista Arne Kroták so svojim tímom AR 13, hokejisti Hokejového klubu Poprad, basketbalisti BK Iskra Svit a ďalší.

Atmosféru ozajstných veľkých pretekov si môžu skúsiť žiaci od 7 do 15 rokov.

Pre 7-15 ročných sme pripravili mini polmaratónsku trať v dĺžke 2,1km, na ktorú vyštartujú zo štartovacej brány bezprostredne po hlavnom poli pretekárov. Všetci zaregistrovaní žiaci dostanú štartovné čísla s čipom, účastnícky darček a ich prebeh cieľom zaznamená cieľová kamera a elektronická časomiera. V cieli ich podobne ako dospelých pretekárov čaká občerstvenie a účastnícka medaila. Prví traja vo všetkých kategóriách si pri slávnostnom vyhlasovaní výsledkov preberú vecné ceny. Všetci účastníci budú mať možnosť stiahnuť si z výsledkovej listiny účastnícky diplom so svojim zabehnutým časom a poradím.

Prváčikovia vyštartujú do školského roku s  množstvom darčekov

Prvých 50 prváčikov, ktorých rodičia zaregistrujú online na preteky v behu na 300m, dostanú pri registrácii množstvo darčekov. OC Forum pre nich pripravil krásne tričká, v ktorých si odbehnú preteky, praktické vrecúška na telesnú výchovu, pravítko s ceruzkou, vševeda, knižnú omaľovánku a zľavu na nákup rozprávkových knižiek. Ďalšie prekvapenia ich čakajú od firiem Melina, Galderma a Lunys.

Sprievodný program v mestách Poprad a Svit

Pre rodiny mesto Poprad opäť pripraví rodinný športový súboj MAMA, TATO, ŠPORTUJTE S NAMI a o dobrú náladu sa počas podujatia bude starať DJ SPECTRA. Sprievodný program bude aj vo Svite, kde sa uskutočnia preteky seniorov v Nordic Walkingu a preteky žiakov.

Pre každého pretekára bude v cieli pripravená krásna účastnícka medaila, ktorá dotvára panorámu Vysokých Tatier v tohoročnej kolekcii Tatry v pohybe Prestige Tour.  

plagat_polmaraton

 

Share This